Už v máji minulého roka sme na tripartite, či opakovane na Ekonomickom krízovom štábe žiadali, aby štát, podobne ako v súkromnej sfére, finančne pomohol aj dopravným podnikom a kompenzoval výpadok príjmov spôsobený pandémiou.

Preto majú odborári dopravných podnikov, ktoré prevádzkujú mestskú hromadnú dopravu v Bratislave, Košiciach a Prešove a dnes vstúpili do štrajkovej pohotovosti, našu plnú podporu.

KOZ SR

Odborové organizácie touto formou vyjadrujú svoj nesúhlas s tým, že štát doteraz finančne nepomohol ich podnikom s výpadkom príjmov spôsobených pandémiou koronavírusu a hrozí rušenie liniek MHD i prepúšťanie.

Predsedníctvo nášho členského Integrovaného odborového zväzu, pod ktorý patria aj odborári z dopravných podnikov, dnes vyzvalo poslancov NR SR, aby na prebiehajúcej schôdzi parlamentu podporili návrh zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva dopravy a výstavby SR v súvislosti s ochorením COVID-19 v cestnej doprave a jeho prijatím tak vytvorili legislatívny rámec pre tvorbu schém štátnej pomoci a pomoci „de minimis“ ministerstvom aj na podporu mestských dopravných podnikov.

Od KOZSR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *