Vo štvrtok, 29. apríla 2021, Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky na svojej tlačovej konferencii v Bratislave predstavila „Desatoro pokoronových opatrení“. V ňom upozornila na niektoré dôležité oblasti, ktorým bude potrebné venovať zvýšenú pozornosť nielen preto, že nás zasiahla pandémia koronavírusu. Tieto oblasti sú dlhodobo podhodnocované politikmi.

Pandémia vírusu SARS-COV-2 naplno odhalila slabiny slovenskej ekonomiky a celej krajiny. Otvorenosť a proexportná orientácia Slovenska poukázali na krehkosť slovenskej ekonomiky – vzhľadom na globálne otrasy a nutnosť posilnenia vnútorného trhu aj cez nevyhnutné a dlhodobo odkladané reformy, a to najmä v oblasti školstva a zdravotníctva. Slovensko nie je jedinou postihnutou krajinou a urýchlenie globálnych zmien, digitalizácie a automatizácie si uvedomuje aj Európska únia, ktorá má za cieľ pomôcť európskym krajinám v reformách a spolufinancovať následnú obnovu a odolnosť svojich členských krajín. Slovensko musí definovať svoju víziu na nasledujúce obdobie a pristúpiť k zásadným reformám, ktoré budú viesť k obnove po koronakríze, ale aj k zvýšeniu odolnosti Slovenska v budúcnosti.

KOZ SR, počas svojej pôsobnosti, dlhodobo upozorňuje na problémy Slovenska a zároveň navrhuje konštruktívne riešenia. S týmto cieľom prezentuje nasledujúce desatoro, ktoré prispeje k obnove a odolnosti Slovenska po odznení krízy a ktoré stojí na posilnení troch základných pilierov: zdravotníctvo, sociálne veci a práca. Ich posilnenie je cestou k sociálne spravodlivému Slovensku.

Jedna myšlienka na článok “KOZ SR sa snaží pomôcť sociálnej spravodlivosti”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *