Protest zamestnancov Krajského súdu v B. Bystrici ako reakcia na reformu ministerky spravodlivosti Kolíkovej a nový návrh súdnej mapy, ktorý nepočíta s Krajským súdom v B. Bystrici. Podporiť ich prišli aj kolegovia z Okresného súdu v Banskej Bystrici, z Okresného súdu v Brezne i zo Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici.

Dnes od 10.00 hod. protestovalo pred Krajským súdom v B.Bystrici zhruba 70 zamestnancov a odborárov tejto inštitúcie, ktorých prišli podporiť aj kolegovia z Okresných súdov v Ban.Bystrici a Brezna i z  banskobystrického Špecializovaného súdu.

Dôvodom bol ostatný návrh ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej o podobe novej Súdnej mapy, ktorá -okrem iného- neráta so zachovaním Krajského súdu v meste pod Urpínom.

Zamestnanci, prevažne vyššie súdne úradníčky a administratíva, sa právom obávajú o svoju prácu. Hrozí im, že o ňu prídu, prípadne budú musieť pravidelne dochádzať desiatky kilometrov. Viaceré sa obávajú, že pre vyšší vek sa už ani nezamestnajú.

Rovnako sa hnevajú, že s nimi nikto takéto závažné návrhy neprediskutoval, že nemali možnosť vyjadriť svoje námietky či pripomienky, že sa skrátka rozhodlo „o nich bez nich“.
Navyše, ministerka Kolíková chce svoj nový návrh predstaviť  poslancom na rokovaní v Národnej rade SR už zajtra (streda, 27.10.).

Podporu protestujúcim vyjadrili aj sudcovia Krajského a Okresných súdov z B.Bystrice, Brezna i Žiaru nad Hronom, zamestnanci banskobystrickej Krajskej prokuratúry i Špecializovaného súdu, sídliaceho v meste pod Urpínom.

Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *