Minulý týždeň delegácia talianskej odborovej konfederácie CGIL spolu s rakúskou konfederáciou ÖGB, v koordinácii s KOZ SR, doručila potravinovú pomoc pre ukrajinskú Konfederáciu odborových zväzov FPU.

Na slovenské hranice doručili náklad potravinovej pomoci ukrajinskému obyvateľstvu. Lieky, potraviny, výrobky osobnej starostlivosti a základný tovar tvoria spolu viac ako 17 ton základných životných potrieb.

Talianska delegácia na čele s Giuseppe Massafra, ktorú tvorili predstavitelia sektorových odborových federácií, sa stretla s prezidentom KOZ SR Mariánom Magdoškom. Spolu diskutovali nielen o aktuálnej situácii na Slovensku, ale aj o dianí na hraniciach a pomoci pre FPU.

Naša odborárska solidarita pokračuje a vyzbierané prostriedky budú použité na humanitárne účely prostredníctvom miestnych odborových zväzov na Ukrajine. „Je to prvý dôležitý príspevok, ktorý sme zaviedli ako akciu solidarity s ukrajinským obyvateľstvom,“ hovorí Giuseppe Massafra, konfederálny tajomník CGIL, pričom „ďalšia odborárska pomoc bude nasledovať“.

„Je to to, čo naši spoluobčania potrebujú. Mnoho Ukrajincov prišlo kvôli vojne o prácu a domovy. Máme 10 miliónov utečencov. Mnohí prekračujú hranice, no mnohí zostali na západe Ukrajiny,“ povedal pri preberaní pomoci na hraniciach prezident FPU Grigorij Osovyj. Medzinárodná spolupráca odborárov je dnes kľúčová a európska, ako a medzinárodná odborová centrála zohrávajú dôležitú úlohu v pomoci ukrajinským odborárom. KOZ SR naďalej koordinuje pomoc a organizuje mnoho aktivít s utečeneckou krízou súvisiacich aktivít.

Prezident FPU Grigorij Osovyj

Talianska delegácia na čele s Giuseppe Massafra

Diskusia s prezidentom KOZ SR Mariánom Magdoškom

Náklad potravinovej pomoci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *