KOZ SR už krátko po vypuknutí pandémie požiadala vládu, aby okrem iných opatrení na pomoc ľuďom postihnutým krízou predĺžila dobu poberania dávky v nezamestnanosti. Vítame, že vláda tak urobila počas posledných 12 mesiacov už po niekoľkýkrát, naposledy minulý týždeň.

Kvôli pandémii sa predĺži doba poberania dávky o ďalšie 2 mesiace. Nárok na dlhšiu podporu majú všetci, ktorým poberanie dávky skončilo alebo ešte len skončí v období od augusta minulého roka do mája tohto roka. Týkať by sa to mohlo vyše 150 tisíc ľudí. Priemerná mesačná suma dávky sa podľa ministerstva práce predpokladá na úrovni 450 eur.

Kto bude mať na predĺženie dávky v nezamestnanosti nárok?

  • Tí, ktorí prestali podporu poberať v období medzi augustom 2020 až marcom 2021, sa podporné obdobie predĺži o 2 mesiace.
  • Ak sa nezamestnaným skončí obdobie poberania dávky v nezamestnanosti v apríli tohto roka, podporné obdobie sa im v priemere natiahne o 1,5 mesiaca.
  • Poistencom, ktorým končí podpora v máji tohto roka, sa tá predĺži v priemere o pol mesiaca.

KOZ SR naďalej trvá na tom, aby vláda predĺžila poberanie dávky v nezamestnanosti na nevyhnutný čas aj po skončení pandémie.

Od KOZSR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *