Kolektívnych vyjednávačov KOZ SR podporil aj generálny tajomník Európskej federácie verejných služieb (EPSU) Jan Willem Goudriaan.

„Zdravotníci, sociálni pracovníci, štátni zamestnanci, učitelia, policajti, súdni úradníci a mnohí ďalší potrebujú uznanie za ťažkú prácu, ktorú odvádzajú. Je neakceptovateľné, aby vláda presadzovala takmer trvalé zmrazenie miezd pre pracovníkov, ktorých sama zamestnáva.“ uviedol generálny tajomník EPSU Jan Willem Goudriaan.

EPSU je Európska federácia odborových zväzov vo verejnom sektore v rámci EOK a zastupuje 8 miliónov pracujúcich.

Jan Willem Goudriaan dodáva: „Blahoželáme KOZ SR k úspešným protestom, ktoré sa uskutočnili 27. októbra 2021 na Námestí slobody v Bratislave pred budovou Úradu vlády. Protest sa odohral zároveň s druhým kolom kolektívneho vyjednávania a jeho cieľom bolo podporiť vyjednávačov za odbory. Odbory sa snažia zlepšiť mzdy a podmienky v kolektívnych dohodách po dramatickom znížení životnej úrovne pracujúcich občanov a ďalších skupín, ako sú napríklad dôchodcovia. Zároveň vyjadrili obavu zo zmien v pracovnej legislatíve, ktoré idú na úkor zamestnancov a ich zástupcov.“

Záverom EPSU zdôraznila, že pracovníci vo verejnom sektore si zaslúžia vyššie mzdy, vzhľadom na náročnosť ich práce.

Foto: EPSU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *