© Foto: KOZ SR© Foto: KOZ SR

Priamo na protestnom zhromaždení odborárov s heslom „Práva, ktoré máme, si zobrať nedáme“ sme položili otázky účastníkom pochodu.

Čo vás primälo k účasti na dnešnom protestnom zhromaždení?

Ľuboš Kvašňák, predseda Rady ZO OZ Košice, Prešov: Hlavnou príčinou je to, ako sa zachoval minister práce na Hospodárskej a sociálnej rade a predniesol návrhy zmien zákonov, ktoré výrazne obmedzia práva a sociálne istoty pracujúcich.

Iveta, 53 rokov, Spišská Nová Ves: Prišla som sem preto, lebo nesúhlasím s tým, že minister Krajniak vynechal z rokovania tripartity odbory.

Ján Kočš, OZ KOVO, U. S. Steel, Košice: Celková politická situácia a chaos, ktorý je v postoji k odborom. To, že tripartita sa po voľbách zišla až na nátlak odborov.

J. B., 48 rokov, Košice: Súdržnosť s odborovým hnutím a nespokojnosť s vyhláseniami, ktoré sa nepretavujú do konkrétnych činov.

Čo očakávate od týchto protestov?

Ľuboš Kvašňák, predseda Rady ZO OZ Košice, Prešov: Určite to, že vláda a hlavne minister Krajniak si uvedomia, že Konfederácia odborových zväzov nezastupuje len 200-tisíc alebo 250-tisíc svojich členov, ale všetkých zamestnancov, za ktorých vyjednáva kolektívne zmluvy.

Iveta, 53 rokov, Spišská Nová Ves: To, že odborári nebudú odsunutí na vedľajšiu koľaj, pretože bojujeme za všetkých zamestnancov.

Ján Kočš, OZ KOVO, U. S. Steel, Košice: Ľudia by sa mali prebudiť, pretože len tí, ktorí sa dokážu pevne postaviť za svoje práva a požiadavky, niečo dosiahnu.

J. B., 48 rokov, Košice: Dúfam, že sa znovu začne dialóg, ktorý vyústi do takej dohody, aby boli spokojní všetci zúčastnení partneri. Rozhovory medzi zamestnancami a zamestnávateľmi nemôžu byť useknuté.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *