Koncom minulého týždňa odborári z Rakúska (ÖGB) s asistenciou KOZ SR a podporou Európskej odborovej konfederácie (EOK) priviezli na ukrajinskú hranicu ďalší transport odborovej pomoci, celkovo už 15 ton potravín, liekov, postelí, prikrývok a ohrievačov, ktoré odovzdali prezidentovi Ukrajinskej odborovej federácie (FPU).

Ukrajinskí odborári po dňoch strávených v protileteckom kryte opustili Kyjev a teraz sa starajú o utečencov v Zakarpatskej oblasti na západe Ukrajiny, ktorí sú ubytovaní v odborárskych sanatóriách a detských domovoch. Na miestach, ktoré sa zvyčajne využívajú na relax a prázdninovú zábavu, sa teraz poskytuje potrebná prvá pomoc pre tisícky ľudí, ktorí museli narýchlo opustiť svoje domovy.

KOZ SR koordinuje aj ďalšie dodávky jedla, nutných potrieb, či liekov pre svojich kolegov z odborárskeho hnutia na Ukrajine. V priebehu najbližších týždňov prídu ďalšie kamióny s pomocou aj z iných odborových centrál, napríklad z Talianska.

KOZ SR úzko spolupracuje s Európskou odborovou konfederáciou (EOK) a Medzinárodnou odborovou konfederáciu (MOK) ohľadom ďalšej pomoci na ukrajinsko-slovenskej hranici, do ktorej je zapojených individuálne aj mnoho našich členov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *