Rakúska odborová centrála (ÖGB) odsudzuje politiku Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorá je jednoznačne namierená proti odborovému hnutiu a dobrému sociálnemu partnerstvu na Slovensku.

ÖGB je jediná reprezentatívna odborová centrála v Rakúsku, združujúca viac ako milión odborárov. ÖGB jednoznačne odsudzuje takýto prístup slovenskej vlády a so znepokojením vníma aj viaceré pripravované vládne opatrenia. Neprijateľné je predovšetkým zhoršenie súčasného legislatívneho stavu v kontexte rokovania a uzatvárania kolektívnych zmlúv a jednoznačné snahy oslabiť pozíciu odborov.

Sociálne partnerstvo je dôležité

ÖGB uviedlo, že Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak by mal prehodnotiť svoj postoj a mal by pokračovať v rokovaniach so sociálnymi partnermi podľa zvyklostí, bok po boku, v spolupráci s organizáciami zamestnancov a zamestnávateľov, ktorá je založená na vzájomnom rešpekte a rovnosti aktérov.

Wolfgang Katzian, prezident ÖGB, vo svojom podpornom liste pre KOZ SR uviedol: „Diskusiu o minimálnych mzdách vo vašej krajine považujeme za obzvlášť zlú. Ide predsa o živobytie ľudí v núdzi! Handrkovanie sa o výške minimálnej mzdy, ktorú ste oprávnene vždy kritizovali, nie je hodné ministra, ktorý sa pravidelne odvoláva na svoje kresťanské hodnoty.“

Marcus Strohmeier, Tajomník OGB a Wolfgang Katzian, President OGB

ÖGB podporuje požiadavky odborárov

Rakúska odborová centrála ÖGB podporí požiadavky odborárov a v duchu dobrých susedských vzťahov v spoločnom stredoeurópskom regióne zaslala list aj ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Milanovi Krajniakovi, v ktorom bezvýhradne podporuje požiadavky odborárov a požaduje od neho ich splnenie.

Buďte si istí solidaritou ÖGB, jej odborových zväzov a rakúskych zamestnancov. Prajeme vám skorý úspech v úsilí o dosiahnutie vašich legitímnych požiadaviek,“ uviedol v závere listu Wolfgang Katzian.

Jedna myšlienka na článok “Rakúski odborári podporili protesty KOZ SR”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *